شیوع کرونا و بیمه بیکاری

شیوه نامه اجرایی دستورالعمل نحوه برقراری بیمه بیکاری ناشی از کرونا


در اجرای دستورالعمل اداری مشترک شماره ۲۲۸۲۷۳ مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۸ فیمابین معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتاعی و مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و صیانت از سلامت نیروی کار و همکاران و همچنین ایجاد وحدت رویه در زمینه برقراری مقرری بیمه بیکاری، این شیوه ناه تدوین و جهت اجرا به واحدهای اجرایی دو دستگاه مجری قانون بیمه بیکاری با رعایت دقیق موارد ذیل ابلاغ می گردد:

۱- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی “اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری” مکلف است بانک اطلاعات سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به نشانی http://bimebikari.mcls.gov.ir را در قالب CD به صورت خروجی اکسل تا تاریخ بیست و یکم هر ماه در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهد.
۲- سازمان تأمین اجتماعی “اداره کل امور بیمه شدگان مکلف است ظرف یک هفته اطلاعات ارسالی را از نظر نوع بیمه پردازی، شمول و یا عدم شمول بیمه بیکاری پالایش نموده و جهت اطلاع‌رسانی به متقاضیان و واحدهای اجرایی در اختیار وزارتخانه قرار دهد.
۳- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می بایست از طریق ارسال پیامک جهت اطلاع رسانی به متقاضیان بیمه بیکاری به شرح ذیل اقدام نماید.
الف- ارسال پیامک برای متقاضیان مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری جهت درج شاره حساب فعال در یکی از شعب بانکهای ملی، رفاه، ملت، سپه، تجارت و صادرات و کد شعبه بیمه پردازی به منظور ویرایش اطلاعات در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری.
ب- ارسال پیامک برای متقاضیانی که طبق قانون شرایط احراز را نداشته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری نمی شوند.
۴- ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلفند لیست کارگران ثبت نام شده در سامانه که با برقراری مقرری بیمه بیکاری آنها در مرحله اول موافقت شده و توسط اداره کل ستادی در اختیار آنها قرار گرفته است را در قالب دو گزارش ذیل تهیه و به منظور برقراری مقرری بیمه بیکاری در اختیار اداره کل تأمین اجتماعی استان مربوط قرار دهد.
الف) لیست بیکاران ثبت نام شده ناشی از حوادث غیرمترقبه (موضوع تبصره ۲ ماده ۲ قانون بیمه بیکاری)
ب) لیست سایر ثبت نام شدگان در سامانه که مطابق ضوابط و مقررات قانون مربوطه مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می شوند به روش معمول صورت می پذیرد.
۵- شعب سازمان تأمین اجتماعی مکلفند به هنگام ثبت مشخصات و صدور حکم بیمه بیکاری، علت برقراری مقرری بیمه شدگان ردیف الف بند ۱ را در سیستم مکانیزه الزامات «حوادث غیرمترقبه» ثبت نمایند.
الف: واحدهای بهره مند از تبصره ۲ ماده ۲ قانون بیمه بیکاری در ۱۰ رسته شغلی پیوست (صرفاً مشمولین قانونی کار و تأمین اجتماعی).
ب: به استناد مواد ۱۴ و ۱۵ قانون کار، قرارداد کار افراد شاغل در ۱۰ رسته شغلی ذکر شده، در ایام دریافت بیمه بیکاری (اسفند ۱۳۹۸ لغایت پایان اردیبهشت ۱۳۹۹) به حالت تعلیق بوده و کارفرمایان کارگاه های موصوف موظف به اعاده به کار کارگران مزبور پس از اتمام مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری می باشند.
ج- سایر بنگاه هایی که جزء ۱۰ رسته ندرج در ردیف الف بند “۵” نمی باشند، لیکن متأثر از اثرات کرونا بوده و به منظور اقدامات پیشگیرانه به کاهش یا تعدیل نیروی انسانی مبادرت ورزیده اند، نسبت به برقراری مقرره بیمه بیکاری کارگران بنگاه‌های موصوف به تشخیص مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی استنا حسب مورد و با رعایت کلیه ضوابط قانونی مورد عمل ، اقدام خواهد شد.
۶- بررسی درخواست و برقراری مقرری بیمه بیکاری افرادی که در زمره بیمه شدگان موضوع بند ۵ نباشند، بر اساس ضوابط و مقررات مقرر در بند یک تفاهم نامه مشترک شماره ۱۱۸۷۳۹ مورخ ۱/۱۲/۸۴ عمل خواهد شد.
۷- شعب سازمان تأمین اجتماعی موظفند با توجه به تاریخ بیکاری، با رعایت مقررات مورد عمل و دستورالعمل ابلاغ شده، نسبت به برقراری بیمه بیکاری بیمه شدگان واجد شرایط در اسرع وقت اقدام و نتیجه بررسی های انجام شده را به اداری تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مربوط اعلام نمایند.
۸- صدور گواهی پرداخت مقرری بیمه بیکاری (فرم شماره ۱۰ تأمین اجتماعی) تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای کلیه مقرری بگیران موضوعیت نداشته و شعب سازمان تأمین اجتماعی در چهارچوب مقررات قانونی مجاز به پرداخت بیمه بیکاری ماه های اسفند ۱۳۹۸ لغایت اردیبهشت ۱۳۹۹ (حسب مورد) خواهند بود.
۹- تشکیل کمیته دو نفره تشخیص بیمه بیکاری و نیز حضور و غیاب کلیه مقرری بگیران تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ موضوعیت نخواهد داشت.
۱۰- شعب سازمان تأمین اجتماعی موظفند فهرست مشخصات مقرری بگیران واجد شرایط در بندهای (۶ و ۵) این شیوه نامه را به منظور ارائه گزارش، محاسبه مبلغ مقرری پرداختی و سایر اقدامات لازم به طور مجزا نگهداری نمایند.
۱۱- به منظور ایجاد هماهنگی، اتخاذ رویه واحد، تسریع در ارائه خدمت، نظارت بر عملکرد استانها و ارائه گزارش به مقامات ارشد، کمیته مشترک ستادی در وزارت متبوع فعال بوده تا ضمن نظارت بر عملکرد استانها، مشکلات و ابهامات منعکس شده به صورت مستمر از سوی واحدهای اجرایی را به فوریت بررسی و اقدام لازم معمول نمایند.
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
سرپرست اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با مـا

  • تلفن مجتمع: 4-72452 333 011
  • تلفن همراه مجتمع: 2343 663 0933
  • تلفن همراه مجتمع: 2721 090 0912
  • Contact@hoshyarangroup.com
  • آدرس: مازندران-ساری-میدان امام-بلوار آزادی-روبروی جهاد کشاورزی استان-مجتمع هوشیاران
  • آدرس تهران: بلوار مرزداران-ساختمان نگین آسمان-پلاک 178-بلوک C-طبقه 5-واحد 18